Can Yavuz Kimdir?

“Can Yavuz’un kökenleri Kafkasya’ya kadar dayanmakta olup Karadeniz bölgesinde ikamet etmektedir. Çocukluğundan beri askeri teçhizatlara meraklı olan Can Yavuz’un silahlar üzerine büyük bir uzmanlığı vadır. Henüz 21 yaşında bir genç olmasına rağmen youtube üzerinde Türk toplumun çok sıklıkla merak ettiği alanlara parmak basmak sonucu popüleritesi bir anda hızla yükselmiştir. Peki Can Yavuz’un hayatını tam anlamıyla incelediniz mi? Bu serüven nasıl başladı? Can Yavuz sinema filmi mi çekiyor? Tüm detayları ile bu yazının içerisinde.”

  • Can Yavuz’un Hikayesi

Can Yavuz askeri teçhizatlara ilgi duymasının yanında çocukluk yıllarından beri paranormal olayları sıklıkla merak etmekte ve üzerine araştırmalar yapmaktadır. 2016 yılının sonlarına doğru bu meraklarını sahaya dökmek istemiş ve kuzeni Arif ile birlikte gece yarısı ormanda konaklamak için karadeniz dağlarına çıkmıştır. Bu macerasını kayıt altına alarak youtube mecrasına aktarmak fikri ile aslında bugünün Can Yavuz’unu şekillendirmiştir diyebiliriz. Youtube’da çok önceden de var olan Can Yavuz uzun dönemler boyunca sadece silah incelemeleri, bomba yapım teknikleri gibi konuları izleyicilerine aktarmıştır. Hepsinden öte olarak zaman zaman ahır yada araba gibi nesneleri kendi elde ettiği ve ürettiği patlayıcılar ile patlatmıştır. 2016 yılının son dönemlerinde çektiği ilk paranormal video ise kısa bir süre içerisinde milyonlarca izleme alınca Can Yavuz hedeflerini değiştirmeye karar vermiştir.

  • Paranormal İlerleyiş

Çekilen ilk paranormal videodan sonra bu sektörde bir boşluk olduğunu farkeden Can Yavuz takipçi kitlesi ile çok iyi bir iletişim kurarak merak ettikleri yerleri kendisine belirtmelerini ve kendisininde bu merak edilen yerlere giderek video çekeceğini ifade etmiştir. Bu durum sonrasında kendisine gelen yorumları dikkate alan Can Yavuz kısa sürede çok sayıda paranormal bölgeye giderek video çekince yükselişi hızlı bir şekilde ilerlemiştir.

can-yavuz

  • Videolar Kurgu Mu?

Can Yavuz’un çektiği videolarda karşılaştığı en büyük soru ise videoların kurgu olup olmadığı. Büyük bir kesimin merak ettiği bu soruya ise Can Yavuz sadece “İsteyenler için konum bilgisini veriyorum. Dileyenler benim gittiğim yerlere giderek yaşananların gerçek olup olmadığını test edebilir” diyerek cevap veriyor. Bu cevap olayların doğruluğunu ifade ederken bir yandan da insanı ürkütmüyor değil.

  • Başına Gelen Büyük Olay

Can Yavuz’un bu kadar paranormal olay içerisinde elbette başına gelen ciddi bir olay var. Video isminin açıklanmasını dahi istemediği için ve kendisi videoyu kanalından kaldırdığı için sizlere sadece olayın kendisinden bahsedeceğiz. Can Yavuz geçtiğimiz aylarda paranormal olayların yaşandığı söylenen bir bölgeye gitmiştir. Fakat gittiği bölgede sadece gezi yapmamış, bölge içerisinde duvarlara tehlikeli olan tılsımlar çizmiştir. Bu tılsımları çizdikten sonra gece iki kez trafik kazası yaşamıştır. Trafik kazalarından sonrada başlarına çok kötü olaylar geldiğini açıklama videosunda ifade eden Can Yavuz olayın akabinde bölgeye tekrar kalabalık olarak gitmiş ve tevbe ederek duvarlardan tılsımları silmiştir. Bundan sonra böylesi olaylara kalkışmayacağını ifade eden Can Yavuz kimsenin böyle şeyler yapmaması konusunda tavsiyeler vermiştir.

  • Can Yavuz Röpörtaj Kesitleri

Can Yavuz’a insanların paranormal olaylara ilgi duyup duymaması ile soru sorulduğunda kendisi kimsenin bu konuları fazla irdelememesi gerektiğini söyleyerek sadece izlemesini tavsiye etmiştir. Bu işlerin göründüğü kadar kolay olmadığını ifade eden Can Yavuz her videosunda olay yerine girerken “Rahatsız etmeye gelmedik” demektedir. Bunun sebebi olarak ise orada yaşayan varlıkların kendilerini bir tehdit olarak görmesini istemediği için olduğunu ifade ediyor. Henüz bir kız arkadaşı olmasa da yakın zamanda olabileceğini de ifade ediyor.

Cevap