Halil Söyletmez Kimdir?

“Uzun yıllardır sosyal medya sektöründe bulunan Halil Söyletmez kimdir? Sosyal medya sektörüne girişi nasıl oldu? Son dönemlerde yaptığı işler nelerdir? Cumali Ceber filmi neden izleme rekorları kıramadı? Cumali Ceber 2 filmi için Halil Söyletmez neler yaptı? Halil Söyletmez’in ilişkisi olan youtuberlar kimlerdir? Hakkında merak edilen pek çok bilgi ile sizler için Halil Söyletmez’i anlatıyoruz.

Dikkat: Halil Söyletmez uzun yıllardır sosyal medyaya emek vermiş bir isimdir.”

Halil Söyletmez için söyleyeceklerimiz aslında çok net. Bugün Türkiye’de genç kesimden Halil Söyletmez’i tanımayan çok az insan vardır. Bu sebeple sizlere Halil Söyletmez’in daha çok bilinmeyen yönlerini ve sosyal medya içerisinde yükseliş sebeplerini anlatacağız. Ne duruyoruz? Buyrun..

Halil Söyletmez Adana doğumludur. Kendisi ilk olarak 2000’li yılların ortasında youtube üzerinden yaptığı telefon şakalarını paylaşması ile ünlenmiştir. Aslında bu videoları paylaşanda Halil değildi. Halil yaptığı telefon şakalarını o yıllara ait olan görüntülü sohbet chat sitelerinden yayınlıyordu. Canlı yayınlarda insanların istediği kişileri arayarak onlara şaka yapıyor ve böylelikle genç kesimi eğlendiriyordu. Halil Söyletmez’de bir günbu seviyelere geleceğini bilmiyordu. Kaderin bir cilvesi olarak takipçilerinden bir kaçı Halil’in yaptığı telefon şakalarını ekran kaydedici ile kaydederek youtube üzerinde yayınlamaya başladı. Videoların kısa sürede yüzbinlerce izlenmesi (o dönemin yüzbinlerce izlenmesi bugünün on milyonlarına denktir) ile Halil Söyletmez adeta sosyal medyanın Cem Yılmaz’ı haline geldi.

halil-söyletmez-kimdir

  • Şakacılıktan Fenomenliğe

Halil’in tam bu şakaları ile ün kazanmaya başladığı dönemlerde Vine adlı uyguluma dünyada popüler oldu. Hızlı bir şekilde Vine sektörüne geçiş yapan Halil kemikleşen kitlesi ile ilk defa burada takipçi ve takip edilen statüsünü tanıdı. Böylelikle yüzbinlerce kişi artık Halil Söyletmez’in fanı ve takipçisi olmuştu. Samimi şekilde hazırladığı kısa videolar ile ününe hızlıca ün kattı ve show hayatına geçiş yapmış oldu.

  • Vine’ın Bitişi ve Younow

Halil Söyletmez’in zikzaklarla dolu sosyal medya macerası Vine’ın gücünü kaybettiği günlerde yeni bir mecra ile tanıştı. Bu sefer izleyenlerine tekrar şaka videoları çekiyor ve çektiği bu videolardan (kısacası canlı yayınlardan) oldukça yüksek rakamlarda bağışlar alıyordu. Bu bağışlar ile birikim yaparak tekrar yeni videolarında kullanıyordu. Kitlesi durdurulamaz bir ivmeyle devam ederken üzücü bir şekilde YouNow yayın hayatına son verdi.

  • YouNow’ın Sonu ve YouTube’in Başlangıcı

Halil Söyletmez’in sosyal medya hayatı gördüğünüz üzere oldukça zorlu ve engebeli. Aslında bugün bulunduğu konuma ne kadar zor şartlar ve yıllar içinde geldiğini görmek mümkün. YouNow’un kapanması ile gelir kaynağını kaybeden Halil Söyletmez sosyal medya sektörüne devam edebilmek için YouTube mecrasında kendine bir kanal kurdu. Bu kanalın hızlı yükselişi ve videolardan elde ettiği gelirler ile bir film çekmeye karar verdi. Ayrıca bu kanalın şuanki abone sayısı 1.500.000’a yakın.

  • Halil Söyletmez Film Çekiyor

Halil Söyletmez vine karakteri olarak can verdiği Cumali Ceber için bir film çekmeye karar verdi. Fakat film vizyona girdikten sonra beklenilen ilgi görülmeyince sosyal medyada alay konusu oldu. Fakat Halil Söyletmez bir sektörün başlangıcını yapmış bulundu. Sosyal Medya fenomenlerinin film çekme arzusunun fitilini adeta Halil Söyletmez ateşlemiştir diyebiliriz. Ayrıca Cumali Ceber 2 vizyona girdikten sonra ilki kadar kötü bir gişede elde etmedi.

Bugün hala farklı mecralarda yayın yapmaya ve içerik üretmeye devam eden Halil Söyletmez’e seslenmek istiyoruz.

  • Daha nereye gideceksin Halil yavaş!
  • Elbette şaka yapıyoruz.
  • Yolun açık olsun Halil!

Cevap