Logan Paul Kimdir?

“Dünyanın en fazla youtube abonesine sahip olan isimlerinden bir tanesi Logan Paul kimdir? Böylesine genç yaşta böyle büyük bir kitleye nasıl ulaştı? Onu başarıya ulaştıran merdivenleri nasıl tırmandı? Başına gelen farklı olaylar oldu mu? Türk youtuberlar ile neler yaşadı? Hakkında merak edilenler ile birlikte bütün bu soruları sizler için araştırdık. İşte Logan Paul hakkında merak edilenler. Hepsi ve çok daha fazlası..”

  • Logan Paul’un Hayatı ve Youtube ile Tanışması

Logan Paul, Amerika Birleşik Devletleri’nin Westlake Ohio kentinde doğmuş ve büyümüştür. Elektronik aletlere ve teknolojiye olan merakı çocukluk yıllarına dayanan Logan, henüz 10 yaşında bir çocukken Zoosh isimli bir kanalı youtube üzerinden faaliyete geçirmiştir. Türk kültürüne dönemsel olarak merak uyandırdığı yıllarda güreş müsabakalarını heyecanla izlemiş ve lise yıllarında güreş sporcusu olmaya karar vermiştir. Elde ettiği başarılar ile yoluna devam eden Logan, güreşe olan merağının bitmesi ile kendi kültürüne daha yakın olan Amerikan Futbolu üzerine yoğunlaşmıştır.

Eğitimini başarılı bir şekilde sürdüren Logan, Ohio Üniversitesi’nde Mühendislik Bölümü’ne gidebilecek kadar yüksek bir puan kazanmıştır. Çevresinden gelen tepkilere aldırmayan Logan, çok daha fazla ilgisini çeken Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmak istemesi ile üniversiteye gitmekten vazgeçmiştir. Kazandığı bölüme gitmeyen Logan çalışmalarını sosyal medya üzerinde sürdürerek büyük kitlelere ulaşma yolunda bir adım atmıştır.

Logan Paul genç yaşta olmasına rağmen yapım şirketine sahip olan bir kişidir. Pek çok insan bilmiyor olsa da Logan Paul’un Maverick Media isminde olan yapım şirketinin adı kendisinin çok sevdiği papağanından gelmektedir. Bu yazıyı yazıldığı gün ortalama olarak Logan Paul’un 16.500.000 aktif abonesi bulunmaktadır. Bu abonelerin tamamı Amerika merkezli değildir. Logan youtube sektörü içinde globalleşebilen nadir youtuberlardan bir tanesidir. Çok farklı ülkelerden, çok farklı kültürlerden, çok farklı milletlerden insanlar Logan’ın takipçi kitlesindendir. Kendisi büyük bir arazi üzerine kurulmuş olan köşkünde yaşamaktadır ve yayınlarını bu merkezden yapmaktadır. Peki Logan’ı bu seviyeye getiren ne oldu? Hangi adımları atarak buraya yükseldi?

  • Logan’ın Başarı Yolu ve Başına Gelenler

Logan Paul öncelikle ilk yıllarında çocuk kitleye hitap ediyor olsa da zaman içerisinde oyun oynamayı bırakarak genç nüfusa odaklanmıştır. Bu odağının ve hedefinin bir meyvesi olarak ise kısa zamanda abone sayısını arttırmıştır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde “Crazy” yani “Çılgın” olarak nitelendirilmesinin meyvesini çok yemiştir. Yaptığı her iş fantastik olmakla ünlüdür. Eğer örnek vermemiz gerekirse ABD merkezli intihar ormanı olarak bilinen ormana girmiş ve bir ceset bulmuştur. Bulduğu bu cesedin görüntülerini youtube üzerinden paylaştıktan sonra ve ekiplere haber verdikten sonra nasıl büyük bir tepki göreceğinden habersizdi. Aslında insanların kızgınlık hali ile dahi olsa Logan’a öfke kusmak için girdikleri kanal kısa süre içerisinde yüksek abone arttırımına uğradı.

 

  • Logan Paul ve Türk Youtuberlar

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Logan, Türk kültürüne merakı olan bir isim. Bundan dolayı Logan Paul kendisine teklif getiren Enes Batur ve Berkancan Güven – Reynmen ikilisini kırmayarak ABD’de bulunan evine gelme isteklerini kabul etti. Üç Türk youtuber ile çektiği videoları kendi kanalında da yayınladı. Ayrıca Logan Paul bu videolar içerisinde damat halayı dahi çekmeyi öğreniyor. Enes Batur ve Berkcan Güven – Reynmenn arasında Berkcan ve Reynmenn’i daha çok sevmesinin sebebi tamamen dil üzerine. Enes tamamiyle yabancı dil bilmediği ve yaşı küçük olduğu için Logan ile tam anlaşamadı.

“Bu kadar takipçin var, kendine bir özel yabancı dil öğretmeni tut Enes!” Elbette bu sözlerimiz sadece bir espiri. Türk youtuberların global olan youtuberlar ile yaptıkları videoların artması dileğiyle. Hoşçakalın..

Cevap