Murat Engin Ekin ( MuratabiGF ) Kimdir?

“Hayatımızın için küfürbaz haydo gibi giren MuratabiGF kimdir? Youtube macerası nasıl başladı? MuratabiGF uzun bir dönem youtube içeriklerinden neden kayboldu? Youtube üzerine geri dönüşü nasıl oldu? MuratabiGF yeni içeriklerini hangi yönde üretiyor? MuratabiGF’nin özel yaşamı nasıldır? İşte bu soruların hepsinin ve daha fazlasının cevabı bu yazı içerisinde sizlerle.

Dikkat: MuratabiGF, Küfürbaz Haydo’nun Youtube temsilcisidir.”

MuratabiGF’nin adı kanal isminden de zaten anlaşılacağı üzere Murat’tır. Kendisi uzun yıllardır Antalya’da yaşamaktaydı. Fakat 2018 senesi itibari ile İstanbul’a taşınacağını duyurdu.

Murat ilk olarak “zıkkımtadındavideolar” adı altında bir youtube kanalı kurarak 2011 yılında sektöre giriş yaptı. Bu kanalda tamamiyle günlük yaşantısını vloglar halinde çekip yayınlıyordu. Fakat bir süre sonra herkesin vlog çekmeye başlamasıyla Murat hedef kitlesini değiştirmeye karar verdi. Bu sebeple aynı yıl içinde MuratabiGF  adında şuanda aktif olarak kullandığı kanalını kurdu. Kısa sürede oynadığı oyunların dikkat çekici olması ve oynayış tarzının güzel olması sebebiyle çok tutuldu. Ayrıca onu en çok ön plana çıkaran ve diğer youtuberlardan ayıran özelliği bol bol küfür etmesiydi. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez ama ettiği küfürler ile kitlesini bayağı büyüttü. Bu onun doğal halleri ve tavırlarını yansıttığı düşüncesinden ibaretti. Outlast oyunu ile MuratabiGF youtube üzerinde rekorlar kırdı. Çocuk ve genç kitle bu videolar ile kimi zaman korktu kimi zamanda eğlendi. İşte bu nokta MuratabiGF’nin tamamiyle kırılma noktası oldu. Ayrıca bu vidoelardan sonra tamamiyle yüzünü gizlemiş olan MuratabiGF yüzünü açmaya başladı. Fakat bu da zamanla oldu. İlk önce kanalı için oldukça komik ve bol küfürlü teaser çeken Murat daha sonra yüzünü tamamiyle açarak izleyicilerin karşısına geçti.

  • MuratabiGF’nin Yok Oluşu

Murat 2016’nın sonlarına doğru bir anda youtube içerisinden kayboldu. Videoların hiçbir şekilde gelmemesi, hiçbir youtuberdan Murat hakkında haber açıklanmaması sevenlerine başına kötü bir şey mi geldi fikrini anımsattı. Fakat üç beş ay sonrasında dostları olan Ruhi ve Orkun’dan Murat’ın bir rahatsızlık geçirdiği ve bu yüzden içerik paylaşımına ara verdiği açıklamaları geldi. Sonrasında kendisi de bu açıklamaları doğrulayarak uzun bir süre youtubeda olamayacağını beyan etti.

  • MuratabiGF Geri Dönüyor

MuratabiGF yaklaşık 13 ayın ardından ilk defa bir içerik çekerek karşımıza çıktı. Çok uzun bir zaman geçtiğinden dolayı çok heyecanlı olduğunu, neler yapıp yapamayacağını bilmediğini, hem bedensel hemde ruhsal anlamda oldukça sıkıntılı günlerden geçtiğinden bahsetti. Tüm bunlara ek olarak ilk etapta iki haftada bir video paylaşımı yapacağını söyleyerek sevenlerini sevindirdi. Fakat MuratabiGF uzunca bir dönem yine videolarını aksatmaya devam etti.

 

  • MuratabiGF ve Youtube’da Para Var Show

Murat, Mustafa Ak’ın kurup yönettiği YTPS’ye ilk konuk olarak katıldı. Burada geçmiş dönemde yaşadığı sorunlar ile alakalı açıklamalar yaptı. Mustafa Ak’a program ismini kendisi bu programın içindeyken söyledi. Murat’ın verdiği isim ile Mustafa Ak programın ismini belirledi. Geçmiş yıllara dayanan dostlukları ile Mustafa Ak ile hala görüşmektedirler.

  • MuratabiGF’nin Dostları

Sevenleri çok fazla olan Murat’ın youtubeda sevmeyeni yoktur diyebiliriz. Herkesin illa ki videolarını izlediği ve sevdiği Murat’ın en yakın arkadaşları Ruhi Çenet ve Orkun Işıtmak. Üçlü olarak çektikleri bazı videoları da youtube içerisinde bulabilirsiniz. Pek çok video içerisine geri dönüşünden sonra konuk olarak katıldı. Bunlardan en çok beğenileni Karı-Koca anskilopedisi ile olandı. Bu videonun içeriğini söylemeyerek sizlere süpriz yapalım.

Geçmiş olsun Murat, youtube’da bir tur at!

Seviliyorsun, başarılarının devamını diliyoruz!

Cevap