Mustafa Ak Kimdir?

Son aylarda karşımıza youtube trend listelerinde bir anda çıkmaya başlayan Mustafa Ak kimdir? Mustafa Ak’ın kurmuş olduğu ekip nasıl oluştu? Mustafa Ak’ın bu kadar youtuber ile samimi ilişkilerinin olması nasıl oluyor? Mustafa Ak’ı bir anda bu kadar sevdiren ne? Mustafa Ak’ın geçmiş hayatı nasıldır? Bu ve bunlara benzere pek çok soruyu yanıtlayacağımız bir yazı.

Dikkat! Bu yazı içerisinde bilgilendirici ve goygoy yapıcı pek çok konu bulunmaktadır.”

2018’in ortalarında karşımızı youtube trend listelerinde çıkmaya başlayan Mustafa Ak sanıldığının  aksine bir anda ortaya çıkan ve youtube içerisinde yükselen bir kişi değildir. Mustafa Ak’ı tanıyanlar onun 2000’li yılların başında youtube içerisinde henüz aktif bir Türk youtuber bulunmazken hangi işleri yaptığını hatırlayacaktır. Kendi kendisine çektiği videolar ile Türkiye’ye “troll” akımını getiren kişi Mustafa Ak’tır. Hiçbir imkanı ve sponsoru bulunmadan hazırladığı içerikler o dönemlerde onbinlerce izlenmiştir. 2000’li yılların youtube kitlesi ile 2018’in kitlesini karşılaştırmak elbette mantıksız olacaktır. 2000’li yıllarda onbinlerce izlenme demek aslında bugünün milyonlarca izlenmesine denktir. İşte bu sebepten ötürü Mustafa Ak Youtube Türkiye’nin en eski youtuberı sayılmaktadır. Kısacası yirmili yaşlarının ortasında olan herkes için Mustafa Ak, Youtube Türkiye’nin Onursal Başkanı’dır. Biz bu sıfatı kendisine hediye ettik, güle güle kullanması dileğiyle.

Ayrıca Mustafa Ak’ın Türk sosyal medyası üzerine büyük etkileri de olmuştur. “Ben adam mıyım? Ben adam değilim, bana deme” gibisinden oluşan akımların kurucusudur. İlk olarak pek çok akımı kendisi başlatmıştır ve kitleler onun peşinden sürüklenmiştir. Fakat çoğu insan bu akımları kimin başlattığını hiç araştırmadığı için Mustafa Ak ismini bilmiyor. “Yıkık” kelimesini bulan ve türeten de yine Mustafa Ak ve kendisinin tayfasıdır. Sosyal medya içerisinde uzun zamandır görünmeyen Mustafa Ak yep yeni projeler ile 2018 yılında Youtube’ye geri döndü. Tanıyanların yoğun ilgisi ile kısa sürede trendlerin bir numarası oldu..

  • Mustafa Ak’ın Dönüşü – Youtube’da Para Var Show

Mustafa Ak’ın bir çok ünlü youtuber ile samimi ilişkilerinin olmasının sebebi az önce saydığımız bilgiler dolayısıyladır. Pek çok insan henüz bilmiyor olsa da bugün Türkiye’de youtube ünlüsü olarak saydığınız pek çok isim Mustafa Ak ile tanışıklıklarının ardından yükselişe geçmiştir. Bu anlamda Mustafa Ak’a, Youtube Türkiye’nin büyük bir vefa borcu vardır.

Youtube’da Para Var Show’un ilk programında konuğuna “programın adını ne koyalım” diye soru sorması üzerine program bu adını almıştır. Öylesine samimiyet ile dolu içerikler üretiyor ki program ismini belirlemeden program çekiyor yıkık.

Mustafa Ak bizleri güldürmeye Youtube’da Para Var Show ile devam ederken bir yeni proje ile karşımıza çıktı. İzleyenlerin daha çok Hz.Yasuo, Mertcan Bahar ve Nüktedanlardan Mert’in bulunduğu programlara ilgi göstermesi ile yeni bir formata başladılar. Artık youtube üzerinde oluşan gündem olaylarını bu dört isim bir araya gelirek tartışıyorlar. Youtube’un en samimi talk showu olma ünvanı hala Mustafa Ak’ın elinde .

Pek çok talk show programı Mustafa Ak’ın arkasından yapılmaya çalışılsa da hiçbirisi tutmadı. İzleyicilerin en değer verdiği konu olan samimiyeti hiçbir youtuber Mustafa Ak kadar veremedi. Ayrıca ekip üyelerinden Mertcan Bahar’da Mustafa Ak’ın öz kuzenidir. Bu konuyla ilgili Mertcan Bahar biyografimizi okuyabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak youtubehaberler.com olarak bizde buradan Mustafa Ak’a seslenmek istiyoruz. Mustafa kimse senin kadar yıkık değil. Yaptığın programlardan oldukça fazla keyif alıyoruz. Yolunuza devam edin. Desteklerimiz sizinle ..

Cevap