OHA DİYORUM Kimdir?

“Bu kadar ilginç ve enteresan bilgiyi nasıl bilebiliyorlar? Kim bu Oha Diyorum kanalının sahibi? Oha Diyorum bir şirket mi? Kanalın içerisinde ve arka planında kimler var? Kanal sahibi neden kendini hiç göstermiyor? Oha Diyorum’un yükselişi nasıl gerçekleştirildi? Oha Diyorum bir proje miydi? Oha Diyorum kanalı ile ilgili merak edilen herşeyi sizler için hazırladığım bir yazı..

Dikkat: Oha Diyorum, pratiklikte zirve bir kanaldır.”

Öncelikle bahsetmemiz gereken en önemli şey Oha Diyorum kanalının bir şirkete ait olduğudur. Kanal tamamiyle ticari amaçlar güdülerek Uğur Uğurcan tarafından kurulmuştur. Ayrıca kanalın isim haklarının tamamı MediaKraft Türkiye’ye aittir. Kısacası kanalın ekran yüzü olarak gördüğünüz Melih ve Fırat sadece kanal içerisinde maaşlı olarak çalışan iki kişidir.

  • Oha Diyorum Ne Anlatıyor?

Oha Diyorum hayatımıza girdiğinde henüz youtube üzerinde böylesine hayatı kolaylaştıracak olan ilginç bilgileri paylaşan başka bir kanal yoktu. Bu yüzden Oha Diyorum bu kanalların ilki diyebiliriz. Oha Diyorum içerikleri ile diğer kanallardan çok farklıdır. İşte bu yüzden kurulduğu günden itibaren hızlı bir yükseliş göstermiş ve Youtube Türkiye kitlesinin gözünden kaçmamıştır.

  • Oha Diyorum Taklitleri

Oha Diyorum kanalı pek çok kez taklit edilmiştir. Kişilerin Oha Diyorum kanalının nasıl bir anda zirveye ulaştığını görmesiyle kanalı taklit eden içerikler yapması “takitler aslını yaşatır” mantığı ile daha çok Oha Diyorum kanalına aktif takipçi kazandırmıştır .

  • Oha Diyorum Film

Oha Diyorum ekibi youtube üzerinde milyonlara varan aktif takipçiye ulaştıktan sonra Halil Söyletmez’in mantığının peşinden giderek bir film çekmeye karar verdi. Alınan bu karar sonrasında filmin duyuruları kendi platformları da dahil olmak üzere pek çok yerden reklamlı şekilde duyuruldu. Film 2017’nin başında duyurulmasına rağmen 2017 ayının sonlarında ancak 3 Kasım tarihinde vizyona girdi. Büyük gişe patlamaları yaşanmamış olsa da film gişede takılıp kalmadı. İzleyici kitlesini çekmeyi bilen Oha Diyorum ekibi bu filmin gişesi üzerinden güzel gelirler elde etti. Filmin başrollerinde ise Melih ve Fırat yine ayrılmaz ikili olarak karşımıza çıkıyor.

  • Oha Diyorum ve Cem Korkmaz

Cem Korkmaz, Oha Diyorum kanalı içerisinde kitlenin çoğunlukla sevdiği ve kanalı kendisi için takip ettiği bir kişilikti. Fakat Mediakraft şirketi ile anlaşmazlığa düşen Cem bir süre sonra kanaldan ayrılmaz kararı aldı. Cem’in kanaldan ayrılışından itibaren Oha Diyorum kanalı bir daha tamamen eski formuna kavuşamadı. Cem kanaldan ayrıldıktan sorna kendi başına birkaç projeye girişti. Kendi ekibini kurarak farklı kanallar üzerinden youtube sektöründe tekrar hakim olmayı amaçladı. Fakat ekibin eski gücü kalmadığı için izleyici kitlesi de bu kadar kuvvetli kalamadı. Cem Korkmaz sebebi bilinmeyen bir şekilde 2018 yılında intihar ederek hayata veda etti. Milyonların gönlünden taht kuran Cem, birçok filmde oynamıştı. Oha Diyorum kanalı Cem’in vefatından sonra hazırladıkları normal bir videonun sonuna Cem ile ilgili veda belgeseli ekledi. Kimi kesimler tarafından yapılan bu davranış olumlu karşılanırken kimi kesinler tarafından Cem’e verilen değer bu kadar mıydı? Diyerek tepki aldı. Kanalı ve çalışanlarını kendi vicdanları ile baş başa bırakıyoruz. Burası bizi ilgilendirmeyen kısım. Türk toplumu her zaman kendi kararını vererek tepkisi ortaya koymuştur.

Oha Diyorum kanalına Cem Korkmaz için biraz kırgın olmuş olsakta yollarında başarılar diliyoruz. Hayatımıza kattıkları güzel pratik bilgiler için teşekkür ediyoruz. Ne diyelim? Kazançları ve ticaretleri bol olsun. Youtube büyük bir mecra ..

Cevap