PewDiePie Kimdir?

Youtube’un imparatoru olmak kolay mıydı? PewDiePie youtube üzerinde bu kadar ünlü olmayı nasıl başardı? Dünyanın en çok abonesine nasıl ulaştı? PweDiePie’ın özel hayatı gizli mi? Nelerden hoşlanıyor ve nelerden hoşlanmıyor? Yardım ettiği kurum ve kuruluşlar var mı? Görüntülenme sayısı ne alemde? Kim bu PewDiePie? İşte merak edilenlerin tamamı ve çok daha fazlası bu yazı içerisinde sizler için özenle hazırlandı..”

  • PewDiePie’ın Yükselişi

Öncelikle bahsetmemiz gereken konu gerçek ismidir. PewDiePie zannedildiği gibi gerçek hayatında bu ismi kullanmıyor. Milyonlarca hatta milyarlarca insan onu bu isimle tanıyor olsada onun gerçek ismi Felix. Çok daha genç görünüyor olmasına rağmen Felix’in yaşı 29. Kendisi 1989 doğumlu ve İsveç asıllı bir insan. Çocukluk yıllarından beri teknolojik ürünlere ve sosyal medyaya ilgi duyan Felix, 2000’li yılların ortalarında PewDiePie adında youtube’un ilk oyun kanalını kurdu. Kısa sürede oynadığı oyunların ilgi çekici olması, kendisinin izleyicilere “brothers” yani kısacası “kankalarım” demesiyle beraber samimiyetini göstermiş oldu. İnsanların samimiyete olan ilgisi sebebiyle kısa sürede etrafa nam saldı. Ayrıca o yıllarda “PewDiePie’yı izlemek istemiyorum, başka oyun oynayan kimse yok mu? Onu izleyeceğim” deseydiniz bunun cevabı kesin ve net bir şekilde: “Hayır.” İşte bu sebeple PewDiePie hızlı bir şekilde abone yükseltmesine devam etti.

  • PewDiePie (Felix) ‘in Özel Hayatı

Pek çok youtuber gerçek (real) hayatını bizlere ekranlardan yansıtmıyor. Hatta bununla ilgili olarak Türk youtuberlar “Sokakta bizleri gören insanlar; ‘aaa abi sen çok normalsin’ diyor, elbette normal insanız. Ekranların başında farklı gözüküyoruz.” diyorlar. Fakat PewDiePie’ın özel hayatı hiç gizli olmadı. 2011 yılından beri beraber olduğu İtalyan asıllı sevgilisi ile onlarca video çekerek kanalında yayınladı. Bu arada kız arkadaşının da kendisine ait bir kanalı olduğu iddiaları var. Fakat kanal henüz duyurulmadı. Ayrıca PewDiePie özel hayatını gizli tutmuyor ve açık açık utangaç bir insan olduğunu belirtiyor. Ayrıca nesli tükenmekte olan birde köpeği var. Bu köpekle genellikle gün içinde geçirdiği vakit çok fazla. Onun yumuşak kalbi ve merhameti insanları onu izlemeye sevk eden özelliklerinden bir tanesi.

  • PewDiePie ve Afrika

Başlığı okuduğunuzda birbirinden tamamen uzak ve anlamsız olarak gözüken bu iki ismin ne anlama geldiğini düşündüğünüzü biliyorum. Fakat PewDiePie’ın çok merhametli bir insan olduğunu söylemiştik. İşte bu yüzden Felix dünya üzerinde yaşanan olaylara sessiz kalmadı. Canlı yayın yaptığı bir sırada izleyicilerine Afrika’da su sıkıntısı çeken insanlara yardım edeceğini duyurdu. Haberin yayılması ile canlı yayında patlama yaşayan PewDiePie internet üzerinden Afrika’ya toplamda 400.000 $ yardım yaptı. Bu yardım bugüne kadar bir şahsın yaptığı en büyük Afrika yardımı diyebiliriz. Elbette bu yardımı ülkelerin yaptığı yardımlar bazında değerlendirmek yanlış olur. PewDiePie bu yardımı kişisel olarak Afrikaya yaptı.

13.000.000.000’dan çok daha fazla izlenmesi olan PewDiePie uzun bir süre daha “YOUTUBE İMPARATORLUĞU”nu yapmaya devam edecek gibi gözüküyor. İlerleyen günlerde karşımıza neler ile çıkabileceğini kestirmek güç. Fakat onun merhametli yüreğini ve şevkatini bildikçe onu izlemeye devam edeceğiz.

            –    Kanallardan Teklif

PewDiePie’a ABD’nin en ünlü televizyon kanallarından kendi kanallarında program yapması için teklifler geliyor olsa da hepsini reddediyor. Onun açıkladığı en büyük hayali günün birinde milyonların hatta milyarların oynadığı bir oyun oluşturmak. Kısa vadede oluşturduğu küçük oyunların haricinde belkide günün birinde mükemmel bir oyunla karşımıza çıkabilir. Onun adı PewDiePie. O Youtube’nin İmparatoru. Şöyle bir düşündükte, neden olmasın?

Cevap