Youtube Küçük Resim Nedir? Ne İşe Yarar?

Youtube, günümüzü de en popüler sosyal ağlar arasında yerini almaktadır ve her geçen gün daha büyük kitlelere ulaşarak büyümekte, gelişmektedir. Elbette bununla beraber Youtube üzerindeki içerik üreticileri sayısı da artmaktadır ve bununla beraber Youtube’da içerikler, içerik ekleme detaylarıyla ilgili de sorular artmaktadır. Bu yazının konusu ise Youtube’da ki küçük resim ve bunun işlevi.

Youtube Küçük Resim Nedir Ne İşe Yarar

Youtube küçük resim, bir içerik üreticisinin videosunun kapağında gözükmesini istediği fotoğraftır. Normalde Youtube’a yüklenen bir videonun kapağında videodaki bir anın fotoğrafı, videonun fotoğrafı olarak belirlenir. Ancak bunu istemiyorsanız yani videonun kapağındaki fotoğrafı veya resmi siz belirlemek istiyorsanız, bunun için videoya küçük resim eklemeniz gerekmektedir.

Eğer Youtube videonuza küçük resim ekleyebilmek istiyorsanız, bunun için de öncelikle size ait olan Youtube hesabını doğrulamanız(onaylamanız) gerekmektedir.

Youtube’da Hesap Onaylama Nasıl Yapılır?

Youtube’da hesabınızı doğrulayabilmeniz yani onaylamanız için ilk olarak Youtube hesabınıza giriş yapmanız, ardından da Youtube’un sağ üst köşesinde bulunan çark simgesine tıklayarak açılan sayfadaki “ek özellikleri görüntüleyin” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bununla birlikte yeni bir sayfa açılacak. Yeni açılan sayfadaki “kanal” bölümüne tıklayın. “Kanal”a tıklamanızla birlikte önünüze birçok farklı seçenek gelecek ve seçenekler arasında bulunan “Hesap Durumu” bölümünün altında isim soy isminiz yazıyor olacak. İsim soy isminizin yanında da doğrulama seçeneği mevcuttur. “Doğrula” butonuna tıkladığınızda telefon numaranızı eklemeniz gerekecek. Telefonunuza gelen mesajda bir kod olacak ve o kodu kanalınıza eklediğiniz anda hesabınızı doğrulama işleminiz tamamlanmış olacak.

Youtube Videosuna Küçük Resim Eklemek

Artık onaylı bir hesaba sahip olduğunuza göre, videonuza küçük resim de ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak gerçekten oldukça kolay bir işlem ama etkisi gerçekten harika. Küçük resim eklemek, bu işte deneyimli ve profesyonel olduğunuz etkisi bırakmanızı sağlayacaktır.

Youtube videonuza küçük resim eklemek için öncelikle videonuzu yüklemeniz ve Youtube üzerine yüklenmesini beklemeniz gerekmektedir. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ise videonuzun üzerindeki “düzenle” butonuna tıklayın. Bu butona basmanızla bir sekmeye yönlendirileceksiniz ve burada Youtube’un video içerisinden video kapağı olabilecek 3 adet resmi alt alta sıraladığını göreceksiniz.

Siz kendi resminizi eklemek istiyorsanız o üç resmin altında bulunan “özel küçük resim” butonuna basarak kendi belirlediğiniz resminizi ekleyebilirsiniz. Özel küçük resim eklemek içinse şartlar şu şekildedir: ekleyeceğiniz özel küçük resmin en düşük kalite boyutunun 640 piksel ve 1280×750 genişliğine sahip olması; 2mb’ı da aşmaması gerekmektedir. JPG, GIF, BMP, PNG seçeneklerinden biri olarak formata yüklenmesi gerekmektedir.

Youtube Küçük Resmin Faydaları Nelerdir?

Youtube videonuza küçük resim eklemeniz izlenme ve tıklanmanız açısından önemli bir faktördür. Sizin videonuza önem verdiğiniz ve videonuz üzerinde uğraştığınız izlenimi yaratır. Bu sayede abone sayınız da yükselecektir ve daha büyük kitlelere seslenme şansı yakalayacaksınız.

Cevap